ŽÍT V PŘÍTOMNÉM OKAMŽIKU

 

V jihlavském Divadle Na kopečku byla tentokrát hostem Léčivého divadla Zdeňka Pohlreich, autorka knihy Zprávy z nitra, ve které popisuje své uzdravení se z rakoviny. Vlastně by se dalo říci, že rakovina uzdravila Zdeňku. :) Paradox.

Zdeňka dokázala své onemocnění přijmout jako životní úkol, díky kterému se probudila do skutečného života. Do života, který je bohužel, většině lidí neuchopitelný. A přitom tak krásný, láskyplný a spravedlivý. Prozřela do života v Boží přítomnosti. Ano, stejně tak jako většina osvícených, „probuzených“ hostů Léčivého divadla.

My lidé se většinou začínáme ptát po Bohu až když nám teče do bot. V představení Andělů v mém srdci se říká: „Bůh nám dal dar svobodné vůle a on i duchovní pomocníci tuto vůli respektují.“ To znamená, že nám nemohou pomoci prozřít do chvíle, dokud my tomu nechceme.

Zdeňka o svém probuzení píše takto:

„Jednoho dne se Zdenka ocitla ve stavu propadu do vědomí. Toto vědomí bylo procítěno jako nekonečný prostor. Zdenka zmizela a zůstal jen tento prostor. Zůstalo jen čiré vědomí. Toto vědomí může uzřít samo sebe a to za určitých podmínek, které se pokouším předávat lidem, kteří pracují s koňmi, ale i lidem, kteří o to projeví zájem.

Na svých seminářích a individuálních hodinách, společně pronikáme do vědomého přítomného okamžiku, který je jedinou vstupní branou k pochopení a procítění vědomí. Nalézáme určitý stav mysli a vztah s našim božstvím. Jako každý vztah nám toto vědomí nabízí lásku, věrnost a důvěru, která se zrcadlí právě ve stavu mysli  jako štěstí, krása a pokora, bez strachu a negativních emocí. Odměnou je pohoda, zdraví a optimismus, které přicházejí do našeho života s lehkostí a samozřejmostí. Přirozeně otvírají naše srdce celému světu.“

zdenka 1

O její krásné práci s koňmi a terapiemi, které lidem předává, vyprávěla i v divadle. Důležité je, koňům, ale i všem zvířatům nelhat. Říkat jim pravdu a oni tu pravdu vycítí a projeví. Když máte z koně strach a v duchu mu to řeknete, bude se k vám podle toho také chovat.

Toto Zdenčino hostování v divadle bylo v mnohém jiné, než když byla hostem i se svým manželem, králem gastronomie Zdeňkem. V jejich přítomnosti bylo roztomilé pozorovat jejich dva světy, které i díky vzájemné lásce, lze žít v jednom domě. :)

Tentokrát se Zdeňka posunula do hlubších sfér, její povídání vyžaduje náročnějšího posluchače. Ale, když se to vezme kolem a kolem, Bůh je tam, kam ho vpustíme. :)

Vedle Zdeňky v tomto pořadu uvidíte zpívat, tančit a hovořit mladou umělkyni Sofii K.Filippi, která zde posluchačům představí své nové hudební album Prospekt a spolu s Patrikem Kee zazpívají Haleluja.

 

Gabriela Filippi

Herečka, autorka Léčivého divadla, duchovní průvodkyně

DÁREK PRO VÁS

Meditace
Křišťálová koule

Ochranná meditace pro dospělé i pro děti. Pro každého, kdo věří na kouzla. ♡

Přeji si meditaci
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.