[VIDEO] Manželé Pohlreichovi: Když někoho milujete opravdu hluboce, nemůžete mu ublížit…

polraichovi

Když někoho milujete opravdu hluboce, nemůžete mu ublížit, nebo ho zradit, protože v této hloubce už byste zradili především sami sebe.

Zdeňek měl z hostování v Léčivém divadle trochu obavy . Kladl si otázky, s kým se tam setká. Se sluníčkáři? Ezoteriky? Naštěstí důvěřoval své ženě a díky tomu jsme se mohli přesvědčit, že není důležité čím jsme, ale jaké hodnoty vyznáváme. A také, že humor je to nejlepší koření i pro šéfkuchaře. :) Myšlenka na“ Prána restauraci“ se mu moc líbila, tak kdo ví jestli ji jednou nepromění ve skutečnost.

Když mi Zdeňka začala vyprávět svůj příběh o osudovém setkání se svým mužem, který se začal už před mnoha a mnoha lety, naslouchala jsem se zatajeným dechem.  Dlouho se setkávali, míjeli a znovu objevovali, pak svou osudovou lásku propojili a nyní se, díky duchovnímu vývoji Zdeňky, jejich světy zdánlivě opět vzdálily. „Mít doma duchovní bytost je pro někoho, jako jsem já, šichta“ usmál se onoho večera po představení Anastasia na Lávce Zdeněk. Ale nebylo to tak vždy.

Prázdná trubka

Zdeňka byla celkem pragmaticky smýšlející člověk, který myslel na druhé a nějak zapomněla vnímat sebe samu. Napověděla jí až rakovina. Vše je otázkou procesu, zákona příčiny a následku a mozaiky dalších zákonitostí. Co všechno musela Zdeňka prožít, pochopit, přijmout a naopak odevzdat? Dnes se cítí jako prázdná trubka, ve které v ten samý okamžik „je vše a zároveň nic nezůstává„, protože to proud dění odplaví.

Na záznamu z tohoto skvělého večera uslyšíme i to, jak oba dva vnímají žárlivost, připoutanost a opravdové sdílení štěstí toho druhého, kdo by byl schopen přát druhému nového partnera. Jakou roli hraje svobodné smýšlení v soužití dvou lidí, kteří zároveň cítí za vztah patřičnou zodpovědnost.

Ona je naopak přesvědčená, že její muž je duchovní typ, pouze to neví :-). K duchovnímu rozvoji vidí jako základ ctnost, pravdomluvnost a pevný postoj.

Zdeňka na svém ranči chová koně, kteří jí jsou partnery v terapeutických kurzech pro veřejnost. Sama tvrdí, že kůň je vždy přítomný v daném okamžiku a díky tomu umí naladit vědomí člověka. Ví, že takové zvíře potřebuje především svobodu, kamarády a pochopení. Jaká podoba se základními lidskými potřebami…

Láska

Na jevišti si vzájemně vyznali lásku a mnoho diváků se neubránilo dojetí. Jejich vzájemná láska doslova proudila do všech stran. Zdeňka lásku vnímá tak, že když někoho milujete opravdu hluboce, nemůžete mu ublížit, nebo ho zradit, protože v této hloubce už byste zradili především sami sebe.

Do diskuse se zapojil i Zdenčin syn Martínek, který prozradil o mamince zase své. Svého synka opravdu nezapře podobou i září jejich očí.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Gabriela Filippi

Herečka, autorka Léčivého divadla, duchovní průvodkyně

DÁREK PRO VÁS

Meditace
Křišťálová koule

Ochranná meditace pro dospělé i pro děti. Pro každého, kdo věří na kouzla. ♡

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů