Cítíte se po zimě unaveně, a chybí vám energie?

Proto jsem pro Vás připravila webinář zdarma, kde se spolu první jarní den napojíme na přicházející jaro a doplníme si svoji energii.

CHCI NA WEBINÁŘ

Láska nebeská

Jak vypadá spokojené partnerství mezi ženou a mužem?

Myslím, že většina z nás ve svém nitru touží po harmonickém vztahu. Splynout s milovanou osobou a dotknout se tak boží dokonalosti. Jedině spolu mohou žena a muž přivést na svět nový život. Spolu, ve vzájemné úctě a radosti, prožít život vzájemného dávání.

Ale takový vztah není zadarmo. Po pár letech prvního zamilovaní přichází na řadu i odříkání svého pohodlí a nastává „práce “ na vztahu. A to je asi nejdůležitější momen – vědět, že vzájemný vztah prochází různými fázemi, o které je nutné pečovat.

Tím prvním příkladem partnerství , kterému se od dětského věku učíme, jsou naši rodiče. Tam zjišťujeme, jak funguje komunikace mezi ženou a mužem. Moji rodiče byli velmi mladí, když spolu začali žít a já se jim narodila. Mamce bylo 18 a tátovi 20. Zvládali spolu dobré i zlé a nejdůležitější pro nás děti bylo vidět, že vždy tam byla jejich touha táhnout za jeden provaz. Možná proto všichni tři, já i moji bratři, máme fungující rodiny už mnoho let.

DOBRÝ OTEC VYCHOVÁVÁ ZE SVÉ DCERY PRINCEZNU A ZE SYNA RYTÍŘE. A KE SVÉ ŽENĚ SE CHOVÁ… JAKO KE KRÁLOVNĚ.
Napsal M.Herrman,výborný psycholog

V těchto větách je skryté velké kouzlo rodinného a partnerského fungování. Pokud se ŽENA, cítí být ženou, královnou, nepřevažuje v jejím chování její mužská část a tím je ve své ženské síle.

Já jsem velmi vděčná svému muži, že on se ke mně jako ke královně chová. Dokonce mně letos  po 25 letech soužití překvapil vyznáním lásky v básni, kterou mně věnoval k narozeninám. Je to jeho první báseň. Chtěl mě překvapit a to se mu povedlo. Ta báseň je pro mne tak vzácná a hluboká, jako by to byl akt obnovy manželského slibu.

Jedna zvláštní výjimečná žena,
žila byla Gabriella,

srdce něžné divoké a romantické, divadlem a slovem léčí Gabriella,

Převelikou Lásku k dětem stále množí,
prostor lásky dále nekonečně vytrvale tvoří.

Nezdary jsou slzy slané, potkat je však není marné ... to ví dobře Gabriella.

Semínka těch nezdarů a zkoušek,
zalévá tu hořké slzy doušek,
v radosti však po nich rostou divoké a krásné květy, s moudrem v lásce zapleteny.

Božstvo, vím, že chráníš Gabrielu ...
Nechť rytíři a andělé jí vedou k bohulibé tvorbě světu ...
Amen

Milé ženy, prosím, nevyžaduje teď po svých mužích také báseň. Každý svou lásku vyjadřuje jinak. Někdo napíše báseň, druhý postaví dům anebo vás vezme na výlet.

Když jsme se brali, můj muž požádal našeho faráře o změnu v manželském slibu. A ta zněla, že se bude o vše, co se v manželském slibu hovoří, snažit, ale nemůže to slíbit, jestli to dokáže, ukáže čas. A tak se snažíme každý den.

Nejtěžší zatěžkávací zkouška vztahu

Pochopili jsme, že největší zatěžkávací zkouška vztahu je výchova dětí. Obzvlášť v čase dospívání. Tady jsem nadělala mnoho chyb. Především je důležité VŽDY stát za svým mužem, aby děti věděly, že v názorech a ve výchově jsme zajedno. Tady chybuji bohužel stále. Ale jsem už aspoň ve fázi, že si to uvědomuji.

Děti se nás mnohokrát ptaly, proč jsou všichni kamarádi z rozvedených rodin a že jsme vlastně zvláštní rodina, když držíme pořád pohromadě.

Věřím, že mnoho párů by dokázalo zvládnout krizové situace,kdyby věděli jak na to a také, co je příčinou nedorozumění mezi mužem a ženou, kteří se na počátku tolik milovali.

Kdyby lidé věděli, že muž a žena jsou odlišné bytosti, s jinými touhami a potřebami, pak by mohlo být mnohem víc trvalé lásky a šťastných rodin.

Vždy mě dojímá, když poznám dvojici, která spolu dokázala zestárnout.Když vrásky na svých tvářích vnímají jako nádherné zápisy společných prožitků.

Proto jsme s mým mužem vytvořili MYSTICKÝ PARTNERSKÝ MANUÁL, kde pojmenováváme rozdíly mezi ženami a muži, kde se věnujeme mystické síle lásky, kterou spojení ženy a muže přináší. Vše uvádíme na vlastních příkladech z našeho života. Protože už jsme pamětníci :) – 25 let vzájemného soužití už prošlo mnohými zkouškami. :)

Vlastně i to, že jsme tento Manuál vytvořili společně, je velmi vzácné. Je v něm síla muže a ženy, kteří jsou zajedno.

K duchovnímu hledání mají blízko ženy, které většinou přichází za mnou do divadla a říkají, jak těžké je být na vše sama, když její muž na mystiku nevěří. Odpovídám jim, aby nechtěly měnit své muže k obrazu svému. Když vy sami učiníte skutečnou, hlubokou změnu, zarezonuje to i s vaším vztahem.

S mým mužem máme ve společném duchovním směrování velké štěstí. Přestože každý na sobě pracujeme zvlášť, tak si uvědomuji, jak velké požehnaní máme, když se spolu můžeme o svých prožitcích bavit a navzájem se posouvat a inspirovat. Myslím si, že je to ve velké míře tím, že já se vedle něj cítím být ženou a on vedle mě mužem.

Dávejme si vzájemně prostor, abychom mohli stále pozorovat svou lásku jak kvete i v těch nejobyčejnějších situacích. Tím, že si partnera vezmeme anebo s ním chodíme, neznamená, že ho vlastníme.

O vzácný dar lásky musíme pořád pečovat, stejně jako o květinu, aby rostla.

O našem vztahu jsme si nedávno povídali s Janem Čenským v pořadu My dva a čas na Dvojce Českého rozhlasu. Pokud si nás chcete poslechnout, zde vkládám odkaz.

Napište mi svou zkušenost

A pokud vás zajímají odpovědi na témata, která jsme s mým mužem v Manuálu zpracovali, budeme moc rádi, když přispějeme láskou a pochopením i do vašeho vztahu. Budu vděčná i za váš názor a zkušenosti, které s Manuálem budete mít.
Ty nejzajímavější zveřejním a odměním zasláním meditace nebo audioknihy dle vašeho výběru z mého e-shopu.

Součástí manuálu je také meditace MUŽ A ŽENA

V meditaci MUŽ A ŽENA, poznáte co ženu dělá ženou a muže mužem. Díky tomu prožijete, jaké je to u vás doma a co můžete změnit, aby vám bylo lépe. Pro nezadané je tato meditace nádhernou přípravou na vědomý vztah.

Ochutnávka:

Žena, nádherná bytost, po které muži touží, ve které vidí zrod nového života.
Žena, ta která svou hřejivostí a tvořivostí udržuje domácí krb a společné obydlí vždy útulné a bezpečné pro muže i jejich děti. Moudrá žena, která dává muži jistotu, že to ON je tvůrce a ochránce jejich smečky.

Co jsou znaky ženství?

Oblost, něha, submisivita, vnitřní, tichá moudrost.
Když napíšu, že úkolem ženy je realizovat svého muže, tak to možná některé emancipované ženy vyděsí, ale tato skutečnost souvisí i se zdravým našich ženských orgánů. Já sama také nejsem typ ženy, která by tichounce vyšivala milého košili v koutě, ale uvědomuji si, že moudrá žena může realizovat svého muže, ale i sebe, když bude vědět co ženu, dělá ženou… A díky pochopení ženské moudrosti bude zdravá a ve své síle.

Krb domova bude stále hořet touhou po chvílích, které budete moci sdílet se svým miláčkem i po 30 letech vztahu.

Muž, když pochopí a přijme podstatu svého mužství, může i v 70 letech být vůdcem, skálou, šelmou kterému jiskra v oku stále svítí……

Mnoho dalšího poznáte a prožijete v meditaci MUŽ A ŽENA .

V Manuálu se věnujeme těmto tématům:

 • → Jaký jedinečný dar Bůh vložil jen do ženy a muž ho s ní potřebuje sdílet?
 • → A co naopak Bůh vložil jen do muže, aby žena mohla naplno prožít a naplnit svou celistvost?
 • → Proč jen společně jsou schopni realizovat jedinečné tajemné prožitky ve kterých se podílíme na stvoření nového života?
 • → Proč občas nechápeme, že si nerozumíme?
 • → Proč muži a ženy vnímají rozdílně obsah slov?
 • → Proč muž a žena mohou jeden druhého udělat šťastným, ideálně beze slov, pouze svou přítomností?
 • → Proč objetí, nebo dlouhý pohled do očí, již aktivuje kouzlo stvořitelem mezi muže a ženu vložené?
 • → Proč je tak těžké dívat se společně jedním směrem a sjednotit se za společným cílem?
 • → Jak působí dotek karmy ve vztahu? (Osobní zpověď)
 • → Jak být dva na všechno? Na lásku, na bolest, na boj, na rodinu, na děti, na hodiny štěstí, na výhry, na prohry? Dva na život i na smrt.

„Milujte se navzájem, ale nečiňte si z lásky pouta,nechť je láska spíše mořem, vlnícím se mezi břehy vašich duši „
Chálíl Džibrán

Typ na restart energie:

Když se podívate na naši fotografii, mnohé pochopíte. Když jste unavení lehněte si k sobě obráceně. Využijte jinové-dostředivé energie ženy a jangové-odstředivé síly muže. Během pár minut budete jako znovuzrození.

Gabriela Filippi

Herečka, autorka Léčivého divadla, duchovní průvodkyně

DÁREK PRO VÁS

Meditace
Křišťálová koule

Ochranná meditace pro dospělé i pro děti. Pro každého, kdo věří na kouzla. ♡

Komentáře
 1. K clanku partnerskemu napsal:

  Krasny vecer,pani Gabrielo,
  chtela bych se zeptat zda je moznost pozdvihnout energie muze..Zena duchovne vyse,ktera zije s muzem,ktery ji vice uzemnuje.Mezi nimi je vytvořen velky skok a energetický rozdil.Je mozne tuto prohluben vyrovnat zharmonizovat,spojit pro dobro obou stran?
  Da se naleznout v tak dlouhodobem vztahu stale neco noveho,co vztah ozvlastni, přivede novou energii a elan? Lze nazvat vztah jinym nazvem,nez vztah a vazba..Toto pojeti je mi proti srsti..Nepopisuje situace,ktere clovek zaziva po boku druheho,kdyz je skutecne zamilovany,pokorny,spokojena a stastny, vyrovnaný..Zkratka kdyz zije a proziva skutecnou lasku..
  Přeji Vam mnoho krasnych prozitku a zazitku,at je Vase opora a partnerstvi stale plna zivota,vasne,pochopeni,duvery a bezpečí..

  • Gabriela Filippi napsal:

   Děkuji za váš komentář. Pokusím se odpovědět aspoň na některé otázky a začnu od konce. Jiný název pro vztah? Mně slovo VZ-TAH evokuje táhnutí za jeden provaz-VZ-vzájemně, dohromady. Ale věřím ,že lze najít spousty krásných obměn. Český jazyk je jeden z nejkrásnějších a přímo se nabízí, aby si s ním člověk jako básník hrál a své city, slovy vyzpíval.

   Nová energie do dlouhodobého vztahu? Začít přinášet nové podněty. Dělat věci jinak,než jste zvyklí,abyste v sobě znovu zapálili jiskru. Netradiční dovolená, partnerský seminář, nové intimní oblečení, anebo si dohromady pustit naší přednášku z Manuálu. Když fotbaloví muži zjistí, že i můj expert o vztah pečuje, třeba se budou inspirovat.

   Vy se vnímáte duchovně vzdálená od svého muže: Tak mu běžte naproti.Jinak než jste zvyklí. Nenuťte ho, aby se měnil. Změňte sebe. Svůj přístup. A tajný typ? Když v noci spí, šeptejte mu co byste si přála, vše o čem nelze hovořit v bdělém stavu. Jeho podvědomí to zpracuje a určitě pohnete s horou.
   Děkuji a přeji mnoho lásky ve vašem tvoření.

 2. Jana napsal:

  Krásny deň, želám
  Ja toho svojho partnera čakám. Mám za sebou niekoľko vzťahov, ktoré ma veľa naučili a úžasnú dcéru. Na toho pravého partnera ešte asi nedozrel čas.
  Tiež sa učím a posúvam ďalej…aj keď mňa môj otec neučil byť princeznou a zrejme si ma ani ako ženu nevážil..odpustila som mu, lebo ho to nemal kto naučiť..ale vďaka tejto “výchove” sa nevzdávam a vážim si, čo mi život nadelil.
  Ďakujem za Vaše krásne myšlienky a želám všetko dobré celej rodine

  • Gabriela Filippi napsal:

   Milá Janci,

   děkuji za váš komentář a věřím, že váš drahý už čeká blízko vašich dveří.
   Nevím, jestli jste postřehla,že jsem psala,že vyberu některé z komentářů a ty odměním libovolným výběrem z mého e-shopu,jednoho produktu.
   Tak si vyberte♡ a my vám ho pošleme. S láskou, Gabriela

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů