Pronikněte hlouběji do mysteria života s pomocí vlastního dechu.

První nádech přichází s příchodem na svět, když se miminko narodí a poslední výdech, když odložíme své fyzické tělo, abychom se vrátili do nebeských krajin.

Nádech nám umožňuje užívat si nádherných vůní, které nám život přináší. Miluji užívat si vůně květin. Zabořím svůj nos do květiny a představuji si, jako bych se oblékala do květinové vůně.

Dýchání je základ vědomého vnímání přítomnosti. Může vám pomoci zpomalit, zklidnit svou mysl a převést vás do přítomného okamžiku. Strachy, obavy, bolest existují jen v minulosti nebo v budoucnosti. Proto je dýchání také báječným učitelem přítomnosti.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Před dvaceti lety, když se mně narodila dcera, jsem začala chodit na lekce jógy milované Věrušky Ždichyncové. Tam jsem se poprvé setkala s vědomým dýcháním, které se stalo mou každodenní vášní.

Když jsem zjistila benefity pranajámy - vědomého dýchání - ke kterým patří psychická rekonvalescence, silná imunita (nejsem takřka nemocná), rychlé načerpání energie, kvalitní spánek, omlazující účinky...bylo by toho mnoho, co bych vyjmenovávala, stalo se dýchání mou vášní.

Každý den se snažím zařadit některá dechová cvičení. Učím dýchání všude, kde je mně nasloucháno.

K tomu aby si člověk užíval plnými doušky dechu, nemusí být jogín.

Myslím, že by bylo báječné, kdyby jsme plnohodnotnému dýchání učili naše děti od útlého věku. Bylo pak více zdravých a vyrovnaných lidí, kteří by spokojeně běhali po světě. A také těch, kteří by věděli jak se po náročných dnech dokážou dechem vyčistit, zklidnit a krásně s klidnou myslí usínat. 

Díky dýchání si můžeme lépe představovat proudění energie v těle, přijímání pozitivního nádechem a vypouštění všeho, co nám škodí výdechem.

Dech je lék, který máme vždy při sobě (k dispozici). Máme ho zdarma a můžeme si ho nabrat kolik dokážeme a přitom většina z nás dýchá jen velmi mělce a povrchově.

Pojďme to změnit!

Hlubokým dýcháním se můžeme uklidnit, když nás přepadne stres nebo tréma. Přijít na jiné myšlenky – pokud nám lezou neustále do hlavy ty „nevhodné". Jak to udělat? Na chvíli zavřete oči a soustřeďte se pouze na dech, na nosní dírky, kudy se do těla dostává vzduch, kam dále proudí, pošlete ho do hrudníku, do břicha, ale i do beder. Tělo se krásně okysličí, svaly se uvolní a protáhnou a hlava se začne soustředit na něco užitečnějšího, než na témata, která vám berou energii.

Člověk se každý den nadechne v průměru 26 tisíckrát. Dýchal by i tehdy, pokud si na dech vůbec nevzpomene. Vědomé kontroly dechu můžeme výborně využít pro samouzdravující procesy v našem těle a pro uvolnění napětí těla i duše.

Co se v kurzu naučíte

Přichystala jsem pro vás 10 dechových cvičení + řízenou meditaci šťastného dýchání, po které - věřím - se vaše tělo nadechne do nového vnímání svého bytí.

 • 1
  Plný jógový dech
  Tato dechová praxe je považována za základ. Je to ideální nácvik pro naše DÝCHÁNÍ v běžném životě. Pokud se naučíme dýchat do třech části našeho těla, dokážeme tak ovládat různé životní situace, abychom se nedostávali do stresu. Plným jógovým dechem bychom měli dýchat všichni a stále, měl by se stát naším běžným dechem. Je to základní dech a jeho nácvik by měl předcházet dalším pránájámickým technikám.
 • 2
  Střídavý dech
  Pravidelné praktikování střídavého dechu přináší mnoho blahodárných účinků:
  ✓ redukuje stres a nervozitu
  ✓ pročišťuje krev a dýchací systém
  ✓ vyrovnává funkci obou mozkových hemisfér
  ✓ posiluje dýchací orgány
  ✓ pročišťuje mysl, zlepšuje schopnost soustředění a zvyšuje bdělost
  ✓ okysličuje celé tělo – organismus se tak efektivněji zbavuje toxinů
  ✓ obnovuje vnitřní klid a přináší harmonii

PODÍVEJTE SE NA UKÁZKU:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Navíc se ještě můžete naučit Džala nétí - Pročištění nosu a dutin slanou vodou. Můj manžel Pavel Karoch vám ukáže ve videu návod, jak na proplachování nosu slanou vodou.  

 • 3
  Čmeláčí dech
  Tato dechová technika napomáhá uvolnit mentální napětí, odstraňuje bolest hlavy, pomáhá při nespavosti, ale také při hučení v uších.
 • 4
  Lví dech
  Jde o jógové cvičení uvolňující napětí z obličeje i hrudní oblasti. Cvičení prospívá hlasivkám i bránici, svalstvu obličeje a krku, uvolňuje čelistní klouby, působí preventivně proti krčním, ušním a nosním chorobám. Čistí jazyk a zlepšuje artikulaci. Pomáhá při léčení koktavosti a odstraňování poruch řeči.
 • 5
  Zářící lebka
  Je očistnou technikou, která stimuluje činnost mozku, podvěsku mozkového, tedy i celého endokrinního systému.
 • 6
  Dech kovářských měchů
  Pomáhá při hubnutí, čistí dýchací cesty a zlepšuje prokrvení hlavy, čímž pomáhá lepšímu soustředění, lepší paměti i lepší náladě a také blahodárně působí na zrakové a sluchové funkce. Zlepšuje též trávení.
 • 7
  Ohnivý střídavý dech
  Pokud máte pocit, že vaše tělo je příliš stresované a chcete se uvolnit, tak je ohnivý střídavý dech tou správnou volbou. Technika výrazně okysličuje organismus. Je vhodná pro astmatiky a při problémech s průduškami.
 • 8
  Krabicový dech
  Krabicové dýchání proslavily speciální vojenské jednotky SEAL. Pro ty je dovednost vrátit se během krátkého momentu k jasnému přemýšlení, vnímání a klidu otázkou přežití. A stejně tak my známe ve svém životě situace, kdy se potřebujeme dokázat co nejrychleji zklidnit. A k tomu nám pomůže krabicové anebo také čtvercové dýchání.
 • 9
  Usínací dech
  Pomáhá vypnout stres, nervozitu a úzkost, a co nejdříve usnout.
 • 10
  Udždžají dech
  Jedna z nejjednodušších technik a také mých nejoblíbenějších. Prozradím vám i své osobní vychytávky. Udžájí je dechová technika, která aktivuje a zahřívá oblast hrdla (štítnou žlázu), má také zklidňující účinek. Pomáhá lidem s nespavostí, uvolňuje mentální napětí a zpomaluje srdeční tep.

K celému kurzu ode mě dostanete instruktážní video + textový návod ke každému dechovému cvičení. 

A také 

Meditaci šťastného dýchání

Proplachovani nosu praktikující několik let a je to pro mě úžasné, dýchání s Gabrielou Filippi jsem se zúčastnila na jednom kurzu a bylo to skvělé. Prostě doporučuji 👍
K.Vandová
Chci Vám poděkovat za úžasné cvičení dýchání. Dnes ráno jsem se k tomu poprvé dostala a opravdu nádhera, děkuji
Dana Juránková

 Všechny tyto dechové techniky jsou skutečným bohatstvím,
které vstoupí do vašeho života.

„Jste-li pánem svého dechu, nikdo Vám nemůže ukrást váš vnitřní klid.“

A jaká je cena?

10 unikátních dechových cvičení
spolu s meditací Šťastné dýchání vás bude stát 

888 Kč / 36,25 €

Cenu toho kurzu zaplatíte za 3-4 hodiny běžné lekce jógy, ale v tomto kurzu získáte za stejnou cenu mnohaletou praxi pranajámy + meditaci šťastného dýchání.

OBJEDNÁVKA

Potřebujete se na něco zeptat? Máte potíž s objednávkou?

Pište na podporu Verče Mašínové na napis@veronikamasinova.cz, jsem tu pro vás.